Na niškom aerodromu u novembru veliki pad broja putnika od skoro 27%
- Fly Naissus
- Dec 3, 2024
- 1 min read
Aerodrom 'Konstantin Veliki' je u novembru opslužio 20.817 putnika, što predstavlja pad od skoro 27% u odnosu na isti mesec prošle godine, kada je kroz aerodrom prošlo 28.339 putnika. U istom periodu, zabeležen je i pad broja avio-operacija za 6.7%

Prema zvaničnim podacima, u novembru je kroz niški aerodrom "Konstantin Veliki" prošlo 20.817 putnika, što predstavlja pad od blizu 27% u odnosu na isti mesec prošle godine , kada je kroz aerodrom prošlo 28.339 putnika. Istovremeno, u novembru je kroz aerodrom prošlo oko skoro 35% manje putnika nego u oktobru, navodi se u zvaničnoj statistici Javnog preduzeća "Aerodromi Srbije".
U novembru je na aerodromu "Konstantin Veliki" zabeleženo ukupno 252 avio operacije, što predstavlja pad od 6.7% u odnosu na isti mesec prošle godine, kada je bilo 270 avio operacija.
U poređenju s prošlom godinom, aerodrom "Konstantin Veliki" zabeležio je najmanji broj putnika u novembru u poslednje dve godine.
Kargo saobraćaja u porastu
Aerodrom 'Konstantin Veliki' zabeležio je istovremeni porast kargo saobraćaja od 100% u novembru, sa ukupno 108 tona, što je veliki rast u poređenju sa prošlom godinom, kada kargo saobraćaja nije bilo.

Comments